? Chcecie rozszerzyć ofertę biblioteki o edukację ekonomiczną osób starszych?
? Grupa osób przeszkolona w bibliotece w ubiegłych latach chciałaby pogłębić swą wiedzę i umiejętności związane z obsługą domowych finansów?

Zgłoście swoją bibliotekę do udziału w czwartej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”!

Już po raz czwarty zapraszamy biblioteki do organizacji kursów z zakresu edukacji finansowej dla osób po pięćdziesiątym roku życia. Niektóre biblioteki prowadzą ją regularnie od 2012 roku korzystając z naszej oferty.

Co oferujemy?

• Zapraszamy gminne biblioteki publiczne z całej Polski – z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz z miast do 20 tysięcy mieszkańców.
  • W tegorocznym projekcie mogą wziąć udział zarówno nowe biblioteki jak i te, które uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu (tzw. biblioteki-absolwenci).
  • Dla bibliotek-absolwentów, które przynajmniej raz uczestniczyły w projekcie przygotowaliśmy i przetestowaliśmy kurs zaawansowany (o tematyce rozszerzonej), który pozwoli zaangażować osoby o większej wiedzy i umiejętnościach z zakresu finansów.
  • Z przesłanych zgłoszeń wybierzemy 90 bibliotek, które wezmą udział w IV edycji projektu.
  • Bibliotekom, które zakwalifikują się do projektu zapewniamy szkolenia, materiały i narzędzie do realizacji spotkań edukacyjnych, a także wsparcie konsultantów – ekspertów w dziedzinie edukacji ekonomicznej.

Opis przebiegu projektu jest dostępny w zakładce „Dla bibliotekarzy”.

Jak się zgłosić?

• Regulamin rekrutacji jest dostępny w formacie Word i PDF.
  • Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji są w zakładce „Rekrutacja„.
  • Biblioteki dokonują zgłoszenia online poprzez Wirtualny Segregator.
  • Termin zgłoszeń upływa 10 listopada 2015 roku, o godzinie 23.59.

Zwiększ swoje szanse – dowiedz się więcej!

• Biblioteki zainteresowane udziałem w IV edycji projektu zapraszamy na webinarium wprowadzające we wtorek, 27 października 2015 r. o godz.10.00. Aby dołączyć, należy jedynie kilka minut przed 10.00 zalogować się na platformę webinaryjną.
  • Zapraszamy zarówno biblioteki, które po raz pierwszy zdecydują się wziąć udział w projekcie jak również te, które uczestniczyły w jego poprzednich edycjach.

Podczas webinarium odpowiemy na pytania:

• Na czym polega projekt i dlaczego jest on ważny?
  • Jak będzie przebiegała IV edycja projektu?
  • Co oznacza udział w projekcie dla biblioteki oraz dla mieszkańców?
  • Jak wygląda rekrutacja bibliotek do projektu?
  • …a także na inne, które zadadzą uczestnicy webinarium.

Zapraszamy!