Szkolenia stacjonarne w ramach IV edycji projektu odbędą się w styczniu 2016 roku w następujących datach i lokalizacjach:

Wrocław: 11-12 stycznia (pierwsza grupa) i 13-14 stycznia (druga grupa)
– dla bibliotekarzy z woj. dolnośląskiego i wielkopolskiego

Lublin: 11-12 stycznia
– dla bibliotekarzy z woj. lubelskiego

Zielona Góra: 14-15 stycznia
– dla bibliotekarzy z woj. lubuskiego

Kraków: 20-21 stycznia (pierwsza grupa) i 27-28 stycznia (druga grupa)
– dla bibliotekarzy z woj. małopolskiego i śląskiego

Rzeszów: 21-22 stycznia
– dla bibliotekarzy z woj. podkarpackiego

Kielce: 25-26 stycznia
– dla bibliotekarzy z woj. łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego

Olsztyn: 20-21 stycznia
– dla bibliotekarzy z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

Szczecin: 18-19 stycznia
– dla bibliotekarzy z woj. kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego

Szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich bibliotekarek i bibliotekarzy, którzy będą prowadzili kursy „O finansach… w bibliotece” (po 2 osoby z 98 bibliotek uczestniczących w IV edycji projektu).

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu stacjonarnym jest wykonanie (minimum 70% punktów) kursu e-learningowego dla prowadzących i przetestowanie kursu „O finansach… w bibliotece” (udostępnimy go bibliotekarzom 22.12.2015 r. Ostateczny termin wykonania obu kursów to 5 stycznia 2016 r.

Czas trwania szkolenia: szkolenie jest dwudniowe, to 12 godzin efektywnych zajęć prowadzonych metodami aktywnymi. Szkolenia rozpoczynają się pierwszego dnia o g. 12.00 a kończą drugiego dnia ok. g.13.00.

Organizatorzy szkoleń to opiekunowie regionalni z województw, w których odbywają się szkolenia. W sprawach organizacyjnych prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorami .
Prosimy także o zaglądanie na forum w portalu labib.pl

Koszty szkolenia są finansowane w ramach projektu: zakwaterowanie (1 nocleg) i wyżywienie – bezpośrednio przez FRSI. Koszty dojazdu na szkolenia bibliotekarze mogą pokryć z kwoty wsparcia finansowego, które otrzymają biblioteki gminne prowadzące kursy (w ramach umowy uczestnictwa w projekcie).

Materiały i certyfikaty: na szkoleniach bibliotekarze otrzymają także materiały szkoleniowe oraz scenariusze do prowadzenia spotkań edukacyjnych kursu „O finansach… w bibliotece”.
Po zakończeniu cyklu szkoleniowego OFB4 bibliotekarze otrzymają certyfikaty.

Możliwości zmiany grupy: jeśli z jakichś powodów ktoś nie może przyjechać na szkolenie w swoim województwie jest możliwe przeszkolenie się w innym terminie, w innej lokalizacji – po uzgodnieniu z organizatorami.
Bibliotekarze z województw, w których nie ma szkoleń także mogą porozumieć się z organizatorami innych grup niż te, do których zostali przypisani aby ewentualnie przeszkolić się w innymi mieście. Zmiany w grupach są możliwe w miarę dostępności miejsc.

Pobierz tabelę z terminami szkoleń.