Zapraszamy do obejrzenia nagrania szóstego webinarium w ramach IV edycji projektu.

Webinarium jest adresowane przede wszystkim do bibliotekarzy, którzy w ramach IV edycji projektu „O finansach… w bibliotece” poprowadzą w bibliotekach spotkania kursu z zakresu edukacji finansowej dla osób dorosłych na poziomie zaawansowanym.

Podczas webinarium ekspertka, Krystyna Brząkalik scharakteryzowała scenariusze dla bibliotekarzy do prowadzenia zajęć kursu na poziomie zaawansowanym. Podała wybrane przykłady zadań i sposoby ich przeprowadzenia podczas spotkań z mieszkańcami.

Webinarium trwało 60 minut.

00:12,58 – powitanie uczestników przez prowadzących i ekspertkę
01:00,50 – o czym jest to webinarium
10:25,51 – omówienie scenariuszy 1-5 do kursu zaawansowanego (treść, przykładowe zadania) (2):
11:37,57 – scenariusz nr 1
26:07,36 – scenariusz nr 2
32:51,59 – scenariusz nr 3
38:08,69 – scenariusz nr 4
43:49,37 – scenariusz nr 5
46:46,97 – pytania i odpowiedzi (3)

Udostępniamy prezentację pokazaną podczas webinarium oraz spis linków do zewnętrznych zasobów internetowych wykorzystywanych w scenariuszach do spotkań kursu. Materiały te są one również udostępnione na forum dla bibliotekarzy OFB na www.labib.pl

Przypominamy, że luty 2016 to miesiąc tematyczny w portalu labib.pl poświęconym pracy z seniorami pt. “Seniorzy w bibliotekach: mocne strony dojrzałości”.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą inspiracji na ten temat jak też uczestnictwa w webinariach – najbliższe już w czwartek, 25.02 br.