cover_03

Zapraszamy na marcowy miesiąc tematyczny w portalu labib.pl, poświęcony tematyce edukacji ekonomicznej. Eksperci opowiedzą w artykułach i inspiracjach na portalu a także w trakcie 4 webinariów m.in. jak oszczędzać, jak uczyć dzieci i dorosłych o finansach, w jaki sposób pomóc osobom zadłużonym – czyli jak realizować edukację ekonomiczną w bibliotece.

Zachęcamy do lektury artykułów i inspiracji w portalu labib, a także do udziału w marcowych webinariach:

10 marca, godz. 10: Beata Tarnowska opowie o potrzebie edukacji ekonomicznej wśród osób dorosłych oraz o tym, jak to robić w bibliotekach,

16 marca, godz. 10: Bożena Zarecka pokaże, jak wspierać lokalnych przedsiębiorców,

22 marca, godz. 10: Małgorzata Kaźmierczak wyjaśni, na czym polega poradnictwo dla osób w tarapatach finansowych,

30 marca, godz. 10: Magdalena Korsak pokaże, że nawet małym dzieciom można opowiadać o ekonomii.

 

Biblioteki uczestniczące w projekcie „O finansach… w bibliotece” również zachęcamy do dzielenia się pomysłami na edukację finansową w bibliotekach – już w przyszłym tygodniu zaprosimy do udziału w konkursie dobrych praktyk w edukacji finansowej, który odbędzie się w ramach 4. edycji projektu – tymczasem zapamiętajcie, co ciekawego, godnego pokazania innym dzieje się na spotkaniach edukacyjnych kursu „O finansach… w bibliotece” w Waszych bibliotekach aby najlepsze, najskuteczniejsze pomysły móc zgłosić do konkursu.

Następny
Poprzedni