W najbliższy czwartek tj. 10 marca 2016 r. o godz. 10.00 zapraszamy na pierwsze z cyklu webinariów organizowanych na portalu www.labib.pl w ramach miesiąca tematycznego “W marcu jak w skarbcu – o domowych finansach, przedsiębiorczości i nie tylko”.

Temat webinarium:
Spotkania o tematyce ekonomicznej w bibliotece?
Tak! – Ale jak to zrobić?

Podczas webinarium opowiemy o potrzebie prowadzenia edukacji ekonomicznej dorosłych i zaprezentujemy know-how tego działania oparty o doświadczenia z realizacji projektu „O finansach… w bibliotece”.

Ekspertka pokaże także, że biblioteka to dobre miejsce do prowadzenia spotkań o tematyce finansowej, a bibliotekarze to osoby kompetentne w roli przewodników po świecie finansów. Podzieli się sprawdzonymi scenariuszami spotkań z edukacji finansowej – podpowie, od czego zacząć, co proponować i jak to zrobić, uwzględniając metodologię pracy z grupami osób w wieku 50+ i specyfikę uczenia się dorosłych.

Naszą ekspertką będzie:
Beata Tarnowska – bibliotekarka, trenerka, członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Pracuje w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, gdzie pełni rolę moderatorki Dyskusyjnego Klubu Książki. Była instruktorką w ogólnopolskim programie edukacji cyfrowej osób starszych „Akademia e-Seniora UPC”. Specjalizuje się w pracy z osobami w wieku 50+. Ukończyła cykle szkoleń: „Zrozumieć seniora” (FIO), „Metody edukacji osób starszych” (ASOS), „Doświadczenie edukacji dorosłych osób niewidzących i słabowidzących w Europie” (Grundtvig) oraz kurs trenerski z facylitacji „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”.
W ramach Programu Rozwoju Bibliotek od 2012 r. jest zaangażowana w realizację projektu edukacji ekonomicznej „O finansach… w bibliotece” jako opiekunka regionalna w województwie dolnośląskim, trenerka, konsultantka, prezenterka webinariów i autorka kursu e-learningowego dla prowadzących spotkania z edukacji finansowej w bibliotece. Szkoli bibliotekarzy, partnerów bibliotek i liderów organizacji senioralnych. Tematyka jej szkoleń to, m.in.: metodyka pracy z seniorami i osobami niepełnosprawnymi, oferta międzypokoleniowa i wolontariat w instytucji kultury, multimedia i nowoczesna komunikacja w pracy bibliotekarza, nowe technologie w nauczaniu z wykorzystaniem e-learningu.

Webinarium poprowadzą Katarzyna Morawska i Martyna Woropińska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 10 marca o godzinie 10.00 kliknąć link

Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych (smartfon, tablet), po pobraniu aplikacji ClickMeeting wpisz ID pokoju: 364-582-444.

Następny
Poprzedni