Ponad 450 instytucji w całej Polsce przyłączyło się do Tygodnia z Internetem 2016 – dołączcie i Wy!

Tydzień z Internetem 2016 a edukacja finansowa osób dorosłych
W tym roku scenariusz przeprowadzenia spotkania zaproponowany przez FRSI dotyczy zagadnień edukacji finansowej. Można wykorzystać go jaką dodatkową aktywność dla uczestników kursu „O finansach… w bibliotece”, np. na spotkaniu podsumowującym albo zaproponować wykonanie quizu i dyskusję woków tematyki e-zakupów, która jest poruszana także na naszym kursie.

Jak się przyłączyć do kampanii?
W ramach Tygodnia z Internetem można wziąć udział w kilku aktywnościach, zależnie od chęci i możliwości zaangażowania. Biblioteki (lub inne instytucje) mogą:

•  zgłosić udział wypełniając krótki formularz. Między 14 a 20 marca wspierają kampanię organizując spotkania dla mieszkańców według przygotowanego przez FRSI scenariusza „Bezpieczny e-konsument” (lub według jednego ze scenariuszy z poprzednich lat),
  • udostępniać quiz online, poświęcony tematowi przewodniemu kampanii,
  • promować tematykę kampanii w mediach społecznościowych (#TZI2016)

Co daje mieszkańcom udział w działaniach Tygodnia z Internetem?
Biorąc udział w spotkaniu lub rozwiązując quiz, mieszkańcy dowiadują się np. jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.

Do Tygodnia z Internetem można dołączyć przez cały tydzień a zajęcia czy spotkanie zorganizować w dowolnym dniu. Wszelkie aktualności śledźcie na stronie kampanii.

Zapraszamy!