We wtorek tj. 22 marca 2016 r. o godz. 10.00 zapraszamy na kolejne webinarium organizowane na portalu www.labib.pl w ramach miesiąca tematycznego “W marcu jak w skarbcu – o domowych finansach, przedsiębiorczości i nie tylko”

Jak pomagać osobom w tarapatach finansowych, czyli o doświadczeniach Biura Porad Obywatelskich

Na webinarium dowiemy się czym jest poradnictwo obywatelskie, jak działają biura porad obywatelskich i komu pomagają. A także poznamy jedną z grup, którymi zajmują się Biura Porad Obywatelskich – coraz liczniejszą w Polsce – grupę osób zadłużonych (kim są, jakie najczęściej popełniają błędy). Omówimy także, jak wspierać dłużników, co im radzić. Zastanowimy się jak mogą im pomóc bibliotekarze.

Naszą ekspertką będzie Małgorzata Kaźmierczak – doradca w warszawskim Biurze Porad Obywatelskich, trenerka i członkini zarządu Związku Biur Porad Obywatelskich. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy poradniczej (w BPO od 1996 roku). Doradza m. in. osobom nadmiernie zadłużonymi. Prowadzi warsztaty z zakresu profilaktyki zadłużeń i edukacji finansowej dla różnych grup: klientów pomocy społecznej, osób niepełnosprawnych, pracowników socjalnych i asystentów rodzin, doradców Związku Biur Porad Obywatelskich.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 22 marca o godzinie 10.00 kliknąć link: https://labib-frsi.clickwebinar.pl/miesiac-tematyczny-labib-pl

Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych (smartfon, tablet), po pobraniu aplikacji ClickMeeting wpisz ID pokoju: 364-582-444.

Zapraszamy!

Następny
Poprzedni