? Szukasz pomysłów na nową ofertę dla osób dorosłych w bibliotece?

? Uważasz, że edukacja ekonomiczna jest potrzebna na każdym etapie życia?

? Nie udało Ci się wziąć udziału w projekcie w ubiegłych edycjach (lub uczestniczyłeś tylko w jednej)?


Zgłoście swoją bibliotekę do udziału w piątej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”!


Po raz kolejny zapraszamy biblioteki do organizowania spotkań edukacyjnych z zakresu edukacji finansowej dla osób dorosłych (po 50 roku życia). Niektóre biblioteki prowadzą ją regularnie od 2012 roku korzystając z naszej oferty.

Co oferujemy?

  • Zapraszamy gminne biblioteki publiczne z całej Polski – z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz z miast do 100 tysięcy mieszkańców.
  • W tegorocznym projekcie mogą wziąć udział  nowe biblioteki oraz te, które uczestniczyły tylko w jednej z poprzednich edycji projektu.
  • Dla wszystkich przygotowaliśmy kurs e-learningowy (na poziomie podstawowym i zaawansowanym), który można wykorzystywać prowadząc spotkania edukacyjne dla mieszkańców.
  • Z przesłanych zgłoszeń wybierzemy 100 bibliotek, które wezmą udział w 5. edycji projektu.
  • Bibliotekom, które zakwalifikują się do projektu, zapewniamy szkolenia, materiały i narzędzie do realizacji spotkań edukacyjnych, a także wsparcie konsultantów – ekspertów w dziedzinie edukacji ekonomicznej.

Opis przebiegu projektu jest dostępny w zakładce „Dla bibliotekarzy”.

Jak się zgłosić?

Rekrutacja do projektu zostanie uruchomiona w styczniu 2018 r. Wszystkie niezbędne informacje pojawią się na tej stronie internetowej, na stronie www.biblioteki.org oraz na portalu społecznościowym www.labib.pl.

Zachęcamy do uważnego śledzenia informacji!

 

Następny
Poprzedni