Zapraszamy do udziału w szóstej edycji projektu „O finansach… w bibliotece”!

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) rozpoczyna szóstą edycję projektu „O finansach… w bibliotece”, który realizujemy od 2012 roku z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Projekt „O finansach… w bibliotece ” umożliwia użytkownikom bibliotek z całej Polski, którzy ukończyli pięćdziesiąty rok życia (wraz z towarzyszącymi im osobami w wieku 18+) skorzystanie z nowej oferty, jaką są kursy z zakresu edukacji ekonomicznej. Bibliotekarze, którzy biorą w projekcie udział zostaną przygotowani do ich  prowadzenia, a także otrzymają wsparcie w trakcie ich realizacji.

W projekcie weźmie udział 100 placówek bibliotecznych z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miast do 200 tys. mieszkańców z całej Polski. Szansę na udział w projekcie mają zarówno biblioteki, które nie brały udziału w poprzednich edycjach „O finansach… w bibliotece”, a także te, które mają za sobą doświadczenie poprzednich edycji.  Działania w ramach projektu są zaplanowane do końca stycznia 2020 roku.

Co oferujemy?

• Nowy kurs e-learningowy (na poziomie podstawowym i zaawansowanym) dla uczestników projektu, który można wykorzystywać prowadząc spotkania edukacyjne dla mieszkańców.
  • 6-modułowy kurs e-learningowy dla bibliotekarzy-trenerów przygotowujący ich do roli prowadzących spotkania edukacyjne w bibliotekach.
    Tematyka kursu: metodologia uczenia dorosłych, specyfika pracy z osobami starszymi, edukacja finansowa, badanie potrzeb lokalnych, weryfikacja umiejętności i wiedzy potencjalnych uczestników zajęć.
    Kurs składa się z następujących modułów:

• Badanie potrzeb użytkowników bibliotek w zakresie edukacji ekonomicznej
    • Rekrutacja uczestników spotkań edukacyjnych
    • Rekomendacje dotyczące planowania spotkań edukacyjnych w bibliotekach
    • Wybrane zagadnienia metodologii uczenia dorosłych
    • Kontynuacja edukacji finansowej w bibliotekach po zakończeniu projektu
    • Sprawdzian końcowy wiedzy dla prowadzących spotkania edukacyjne

Jak się zgłosić?

Rekrutacja do projektu zostanie uruchomiona w marcu 2019 r. Wszystkie niezbędne informacje pojawią się na tej stronie internetowej, na stronie www.biblioteki.org oraz na portalu społecznościowym www.labib.pl.

Zachęcamy do uważnego śledzenia informacji!