Jury konkursu na najlepszą inspirację pochodzącą z projektu „O finansach… w bibliotece – 6. edycja” oceniło 21 prac zgłoszonych do Konkursu.

Przy rozpatrywaniu zgłoszeń Jury oceniało, czy i w jaki sposób zgłoszenie umieszczone na portalu www.labib.pl spełnia następujące kryteria:

• innowacyjne podejście do projektu,
  • efektywne i twórcze podejście metodyczne do edukacji finansowej,
  • atrakcyjność prezentowanych historii uczestników kursu,
  • zaangażowanie lokalnych partnerów biblioteki, wolontariuszy, przyjaciół biblioteki.

Jury zwróciło uwagę, że większość inspiracji zgłoszonych w Konkursie cechuje wysoki poziom profesjonalizmu i dojrzałości metodycznej w edukacji osób dorosłych. Doceniono inspiracje prezentujące innowacyjne podejście do projektu (np. wykorzystanie robotów) oraz dowodzące, że biblioteki zamierzają kontynuować edukację finansową, nie tylko dla osób dorosłych (np. w ramach projektów międzypokoleniowych). Warte uwagi są również inspiracje, których autorzy i autorki opowiadali o wyzwaniach w realizacji projektu, analizowali problemy w realizacji kursów edukacji finansowej w bibliotekach i pokazywali, jak sobie z nimi radzić. Wszystkie zgłoszenia świadczą o olbrzymim zaangażowaniu bibliotekarek, bibliotekarzy i współpracowników bibliotek z realizację projektu.

Miło nam poinformować, że Jury konkursu przyznało dwa pierwsze miejsca ex aequo, jedno drugiej miejsce i nie przyznało miejsca trzeciego.

Laureatami konkursu zostają:

• I miejsce ex aequo (nagroda o wartości 3000 zł brutto oraz zaproszenie na seminarium podsumowujące w Warszawie dla 2 bibliotekarzy-uczestników OFB):

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach za inspirację pt. „Wzbogaceni 50+”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie za inspirację pt. „”O finansach… w bibliotece”? TAK to jest możliwe – również w Waszej Bibliotece (:”

• II miejsce (nagroda o wartości 2000 zł brutto oraz zaproszenie na seminarium podsumowujące w Warszawie dla 2 bibliotekarzy-uczestników OFB):

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini za inspirację pt. „Seniorzy i osadzeni w projekcie „O finansach … w Bibliotece”- edycja 6”

Jury przyznało również 7 wyróżnień dla:

(nagroda o wartości 780 zł brutto  oraz zaproszenie na seminarium podsumowujące dla 2 bibliotekarzy-uczestników OFB)

• Biblioteka Publiczna w Solcu Kujawskim
  • Biblioteka Publiczna w Gołdapi
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku Wyżnym
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze
  • Biblioteka Miejska w Cieszynie
  • Ośrodek Kultury w Brzeszczach Biblioteka Publiczna

Nagrody specjalne otrzymują:

(zaproszenie na seminarium podsumowujące dla 2 bibliotekarzy-uczestników OFB)

• Biblioteka Publiczna Gminy Sztutowo. Filia w Kątach Rybackich
  • Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie
  • Biblioteka Publiczna w Chwałowicach
  • Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy

Serdecznie gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas seminarium podsumowującego, które odbędzie się w dniach 14-15 stycznia 2020 roku w Warszawie.

Ze wszystkimi laureatami i wyróżnionymi skontaktujemy się mailowo prosząc o wybór nagrody i potwierdzenie udziału w seminarium.