Ogółem w ramach pięciu edycji projektu zrealizowanych w latach 2012-2018 swoje kompetencje finansowe zwiększyło ponad 12500 osób w wieku 50+. Spotkania były realizowane w 534 placówkach na terenie całej Polski.

Piąta edycja projektu była realizowana na terenie całej Polski w okresie 29 grudnia 2017 r. i trwał do 31 października 2018 r. Uczestniczyło w niej 89 bibliotek z 14 województw, które wspierało 10 opiekunów regionalnych z bibliotek wojewódzkich. Bibliotekarze zorganizowali spotkania edukacyjne dla ponad 2000 osób w wieku 50+.

Mapa bibliotek z 5. edycji projektu znajduje się [TUTAJ]

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami bibliotek, które zostały wyróżnione  w konkursie na najciekawsze i najskuteczniejsze spotkania z mieszkańcami w ramach projektu.

Laureaci konkursu 5. edycji:

I miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku – inspiracja „Finansowe rekiny z Olsztynka i gminy”

II miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu – inspiracja „O finansach… w bibliotece… Multimedialnej w Zgorzelcu”

III miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie – inspiracja „O finansach… w bibliotece”

Wyróżnienia:

Nagrody specjalne:

Laureaci konkursu 4. edycji:

I miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini, woj. małopolskie – inspiracja pt.: „Seniorzy jak Orły…, czyli świat finansów w Chełmku”